Zamówiłem schody metalowe u producenta

Zamówiłem schody metalowe u producenta

Po dwóch latach budowy domu w końcu mogłem zająć się jego wykańczaniem. Budowa przeciągała się w nieskończoność, ale wreszcie dobiegła końca. Do wykończenia wnętrz zatrudniłem dobrą firmę remontową, ale nie korzystałem z żadnego architekta. Zaprojektowaniem wszystkiego zajęła się moja żona, a nasz synek sam zaaranżował sobie swój pokój. Dla mnie zostało jedynie zaprojektowanie schodów a właściwie to wybranie rozwiązania pasującego do całej reszty.

Zdecydowałem się na schody metalowe

producent schodów metalowych krakówDom, który nam zbudowano, był domem parterowym z zaadaptowanych poddaszem. Kiedy projektował go dla nas architekt to wydawało nam się, że będzie w nim sporo miejsca, ale w praktyce wszystko wyszło trochę inaczej. Całkiem duży był tylko salon połączony z kuchnią, ale na piętrze było zdecydowanie ciaśniej. W każdym razie dół z górą trzeba było jakoś sensownie połączyć, na co nie było zbyt wiele miejsca. Rozejrzałem się trochę w internecie i stwierdziłem, że najlepiej sprawdzą się wąskie schody wykonane z metalu, ale z drewnianymi stopniami. Takie schody były w dobrych cenach, ale najlepsze ceny oferował bardzo dobry producent schodów metalowych Kraków i to właśnie u niego postanowiłem złożyć zamówienie. Pracownik tego producenta przyjechał do nas do domu na pomiary. Potem dostaliśmy na maila projekt, na którym mogliśmy dokładnie zobaczyć jak schody będą wyglądać w naszym domu. Całkowity ich koszt mieścił się w czterech tysiącach złotych, a tyle właśnie mogłem maksymalnie na nie wydać. Na zamówione schody musimy poczekać około trzech tygodni, ale producent zapewnił nas, że będą zrobione najszybciej jak to możliwe. Jestem pewien, że to dobry wybór, bo przynajmniej na zdjęciach takie schody prezentują się rewelacyjnie. Wykonane są z metalu, który jest malowany proszkowo. To bardzo ważne, bo tak pomalowane schody nie będą rdzewieć i przez wiele długich lat nie pojawią się na nich żadne przebarwienia. Stopnie wykonane będą z drewna, które poddawane jest odpowiedniej obróbce i konserwacji. Trwałość takich schodów szacowana jest na kilkadziesiąt lat.

Z niecierpliwością czekamy na zamontowanie schodów, bo na tą chwilę dół domu z poddaszem łączy jedynie drabina. I tak się jeszcze nie wprowadzamy, bo w naszym domu dopiero zaczynają się prace remontowe. Potrwają pewnie około miesiąca, a za mniej więcej trzy tygodnie będą już montować schody. Mamy nadzieję, że za miesiąc będziemy mogli się już naszą trójką do nowego domu wprowadzić. Mam tylko nadzieje, że wszystkie prace remontowe będą przebiegać bez żadnych komplikacji.