Zalety karmy mięsnej

Zalety karmy mięsnej

Dla opiekuna psów dobór diety dla nich bywa często trudny. Szeroka oferta i różnorodność karm czasami sprawia, że nie wie on, która byłaby najlepsza dla jego czworonożnych przyjaciół. Pies jest zwierzęciem, który w swojej diecie potrzebuje dużo białka, a to znajduje się głównie w mięsie. Zboża są źródłem węglowodanów, ale w żywieniu psów na niewiele się one przydają. Są tanimi wypełniaczami i sprawiają, że karma jest tańsza w produkcji. Jaką więc karmę najlepiej wybrać?

Karma z dużą zawartością mięsa

karmy dla psów z dużą zawartością mięsaPsi żołądek wydziela dużo kwasu solnego i panuje w nim niskie pH co sprawia, że jest to idealne środowisko do trawienia mięsa. Psy nie posiadają natomiast enzymu amylazy ślinowej, która jest odpowiedzialna za trawienie skrobi. Pszenica i inne zboża są dobrym źródłem węglowodanów, ale nie są one dobrze przyswajalne przez psy. Nic więc dziwnego, że karmy dla psów z dużą zawartością mięsa okazują się bardzo dobrym wyborem. Karmy bezzbożowe są ubogie w węglowodany, ale bogate w białko. Przez wysoką zawartość białka są głównie polecane dla psów aktywnych lub umiarkowanie aktywnych. Zazwyczaj zawierają około 50% mięsa w swoim składzie, ale znajdą się również karmy, które mają wyższy procent zawartości tego składnika. Zboża są również często alergenami, dlatego jeżeli pies ma jakieś oznaki alergii warto zastanowić się nad zmianą karmy na taką z dużą zawartością mięsa. Składników pochodzenia mięsnego jest dużo. Możemy napotkać karmy z kurczakiem i indykiem, wołowiną i cielęciną, ale również dobrym źródłem białka są ryby i owoce morza, a nawet owady. Ważne, aby w składzie źródło białka znajdowało się na pierwszym miejscu co będzie oznaczać, że jest ono głównym składnikiem. W dalszej kolejności dobrze jeżeli znajdują się prowitaminy i minerały. Dużą zawartość mięsa możemy napotkać zarówno w karmie mokrej jak i suchej. Zaletą karmy suchej jest to, że można ją bardzo długo przechowywać, bez obaw, że szybko się zepsuje. Dodatkowo rozgryzanie karmy suchej ma bardzo pozytywny wpływ na zęby i zapobiega osadzaniu się na nich kamienia.

Bardzo wysoka zawartość świeżego mięsa w karmie to warunek jaki musi spełniać dobry produkt. Należy pamiętać, że psy to głównie zwierzęta mięsożerne. Mięso to składnik, który my jako odpowiedzialni właściciele musimy dostarczać mu w jego codziennej diecie. Podczas wyboru karmy powinniśmy kierować się przede wszystkim zdrowiem naszego pupila. Kiedy dostarczymy mu odpowiednich składników w diecie będzie on miał więcej energii na zabawę z nami oraz w znaczący sposób polepszy się jego zdrowie.