Zalety diety barf dla psów

Zalety diety barf dla psów

W najbliższym czasie miałam zamiar zakupić sobie psa w jednej z renomowanych hodowli w mieście. Już teraz rozpoczęłam odpowiednie przygotowania do stania się właścicielką psa. Dużo czytałam na temat odpowiedniego rozwoju i diety psów rasy, którą dla siebie wybrałam. Ostatnio trafiłam na ciekawą publikację na temat diety barf dla psów. Według specjalistów, zalecających tą dietę zarówno dla szczeniąt jak i dorosłych psów, surowe mięso powinno być podstawą żywienia tych zwierząt. Szczerze mówiąc, byłam zdziwiona przeczytanymi informacjami.

Na czym polega odpowiednio zbilansowana dieta barf?

odpowiednia dieta barfZ publikacji dowiedziałam się, że odpowiednia dieta barf jest przeznaczona dla psów w każdym wieku i każdej rasy. Do tej pory myślałam, że podawanie surowego mięsa psom wiąże się z tym, że stają się one agresywne i nieposłuszne. Okazało się, że jest to tylko mit. Surowe mięso, tak bardzo zalecane w diecie barf, jest niezbędne do prawidłowego wzrostu i rozwoju psów. Tylko surowe mięso jest bowiem w stanie dostarczyć psom odpowiedniej ilości białka i innych składników ważnych dla ich rozwoju. Dowiedziałam się również, że wiele suchych karm i gotowych mieszanek karm przeznaczonych dla psów, zawiera w swoim składzie zboże. Tymczasem psi układ pokarmowy nie jest przystosowany do trawienia takich składników. W przyszłości może spowodować to problemy trawienne i u wielu psów, i choroby układu pokarmowego. Stosując dietę barf można skutecznie wyeliminować takie problemy. Odpowiednia dieta barf powinna oczywiście być przystosowana do rasy, wagi i wieku psa. Według informacji, które przeczytałam szczeniak powinien dostawać dziennie mięso w w ilości 4% swojej masy ciała. To znaczy, że jeśli pies waży 10 kg, dziennie powinien dostawać około 400 gram mięsa. W późniejszych etapach życia psa dzienna ilość pokarmu powinna być uzależniona od wagi i aktywności psa. Nigdy jednak, nawet przy ponad przeciętnej aktywności nie powinna przekroczyć 8% jego wagi ciała. Doszłam do wniosku, że będę stosować tą dietę u mojego psa.

Okazało się to bardzo słusznym wyborem. Weterynarz potwierdził moje przypuszczenia, że jest to najlepsza dieta dla psa. Nigdy nie miałam problemów ze zdrowiem mojego zwierzaka. Na wszystkich badaniach weterynaryjnych wychodziło, że jest on bardzo dobre odżywiany i odpowiednio rośnie. Kupowanie surowego mięsa było również tańszą alternatywną niż gotowe mieszanki suchej karmy dla psów. Byłam bardzo zadowolona z tego, że trafiłam na tak interesujący artykuł na temat tej diety stosowanej u psów.