Wypoczynek w Kudowie Zdroju

Wypoczynek w Kudowie Zdroju

Na zachodnim skraju ziemi kłodzkiej leży miasto znane w całej Polsce głównie z funkcji granicznej, którą pełni od 1960 roku – przejścia granicznego Kudowa Słone – Nachod. Poza walorami, nazwijmy je kulturoznawczymi, Kudowa Zdrój posiada niezwykle barwne tradycje wypoczynkowe oraz jest umiejscowiona w bardzo dogodnym ze względu na róznego rodzaju rekreacje punkcie – na skraju ziemi kłodzkiej, ale pośrodku Gór Stołowych.

Co robić w Kudowie Zdroju?

wypoczynkowa kudowaPod względem wypoczynkowym Kudowa Zdrój jest częścią większego kompleksu: trzech dużych ośrodków uzdrowiskowych w zachodniej części ziemi kłodzkiej. Są to Polanica Zdrój, Duszniki Zdrój oraz właśnie Kudowa Zdrój. Te trzy miejscowości razem tworzą jeden z największych kompleksów noclegowych na całej ziemi kłodzkiej. Kudowa Zdrój jest najpopularniejszym miejscem noclegowym dla osób wybierających się w górskie wędrówki w Góry Stołowe. Ponad to, decydujący się na wypoczynek w Kudowie mogą liczyć na bliskość wszystkich atrakcji ziemi kłodzkiej. Na miejscu znajduje się znana w całej Europie Środkowej Kaplica Czaszek, ossuarium mieszczące czaszki i kości z wielu wojen sprzed 1776 roku. Jest to ewenement na skalę europejską. Do serca ziemi kłodzkiej z Kudowy Zdroju jest mniej niż 40 kilometrów, a dzięki dobremu skomunikowaniu drogą krajową numer 8, można tę odległość pokonać w niecałe 40 minut. Z Kłodzka natomiast, będziemy mieli bezpośredni wyjazd we wszystkich kierunkach we wszystkie strony ziemi kłodzkiej i możliwość zwiedzenia perły architektonicznej jaką jest Kłodzko. Stąd już rzut beretem jest na Masy Ślęży, do Międzygórza, które jest idealną bazą wypadową do Parku Krajobrazowego Masywu Śnieżnika. Kierując się na wschód od Kłodzka, dojedziemy do Stronia Śląskiego, Lądka Zdrój, gdzie będziemy mogli korzystać z zaplecza turystycznego resortu Czarna Góra. Kierując się na północ, warto pamiętać o Przełomie Bardzkim. Oczywiście, sama Kudowa Zdrój jest miastem, gdzie przeważa strona wypoczynkowa Kudowa Zdrój posiada bardzo duże zaplecze dużych i świetnie zarządzanych hoteli klasy premium. Bez wątpienia, będzie mogli tutaj naładować nasze akumulatory.

Zaplanowanie swojego wypoczynku w Kudowie Zdroju ma również dodatkowy walor związany z bliskością czeskiej stolicy i jednego z najpopularniejszych miejsc w Europie – Pragi. Z Kudowy do Pragi dostaniemy się w nieco ponad 2 godziny, dzięki czemu uzyskamy dostęp do jednego z największych skupisk zabytkowej architektury w całej środkowej Europie. Wycieczka będzie niezapomnianym dodatkiem do naszego pobytu.