Woreczki wielorazowe z firanki

Woreczki wielorazowe z firanki

Ostatnio tak wiele mówi się o ekologii i o tym, ze nasza planeta jest już nadmiernie eksploatowana przez człowieka i że ledwo już dyszy. mam dzieci i chciałabym, aby mogły żyć w bezpiecznych warunkach na planecie, które pozwala im na godne życie, nie chciałabym, aby czegokolwiek im brakowało, chociażby przestrzeni do życia czy nieskażonej ręką człowieka przyrody. Szczególnie dużo mówi się o tym, ze wytwarzamy i używamy zbyt dużo plastiku, plastik jest obecnie wszędzie, nawet w organizmach zwierząt, szczególności morskich stworzeń, a zapewne także i w naszych ciałach.

Zakup wielorazowych woreczków

woreczek wielorazowyKiedy usłyszałam o tym plastiku poczułam wiele różnych emocji – bardzo się wystraszyłam, to po pierwsze po drugie bardzo się zasmuciłam i po trzecie bardzo się tym przejęłam Postanowiłam zrobić, co tylko mogę, aby maksymalnie zmniejszyć ilość plastiku w moim życiu. Na pierwszy ogień poszły jednorazowe woreczki foliowe. Zaczęłam rozglądać się za jakąś alternatywą dla nich i znalazłam coś takiego, co nazywa się woreczek wielorazowy. Taki woreczek wielorazowy można sobie samodzielnie uszyć z resztek starej firanki lub kupić przez internet, bardzo wiele osób szyje takie woreczki i sprzedaje je za stosunkowo niewielką opłata w internecie. Bardzo mi się takie woreczki spodobały i od razu zamówiłam sobie zestaw. w takich woreczkach można bardzo wygodnie ważyć owoce i warzywa i wystarczą nam one na bardzo długo. Kiedy się zabrudzą, można wrzucić je do pralki i będą jak nowe. Postanowiłam kupić sobie również wielorazowe woreczki na pieczywo, te woreczki są uszyte z lnu, który ma doskonałe właściwości chroniące pieczywo przed wysychaniem i pleśnieniem i na pewno jest o wiele zdrowszy od plastiku. W internecie można znaleźć naprawdę bardzo piękne woreczki na pieczywo z lnu, aż miło jest potem jeść taki chleb wyjęty z przecudnego woreczka. A oprócz tego kupiłam sobie jeszcze butelkę z filtrem i dzbanek z filtrem i przestaję od dzisiaj pić wodę butelkowaną. Na zakupy będę zawsze zabierać moje woreczki i wielorazową torbę z bawełny.

Każdy z nas może coś zrobić, aby zmniejszyć ilość produkowanego plastiku. Można zrezygnować z picia napoi w butelkach plastikowych, kupować produkty w większych opakowaniach, wtedy również zmniejsza się ilość użytego plastiku. Poza tym można przerzucić  się na opakowania wielorazowe, takie jak wielorazowe woreczki na warzywa i owoce czy pieczywo oraz na wielorazowe torby. Jest naprawdę wiele do zrobienia i każdy z nas może mieć udział w ochronie środowiska.

Close Menu