Trening na rowerze spinningowym

Trening na rowerze spinningowym

Często uważany za trening celebrytów, spinning ogromnie zyskał na popularności, szczególnie na siłowniach i w bazach treningowych. Jednak biorąc pod uwagę stale rosnące opłaty za siłownię, inwestowanie we własny rower spinningowy może nie być złym pomysłem. Maszyny te, specjalnie zaprojektowane, aby pomóc osiągnąć cele związane z odchudzaniem, zapewniają trening całego ciała, jednocześnie wciągając większość głównych grup mięśniowych w ruch.

Zalety korzystania z roweru spinningowego

rower spinningowyRzeczywiście, podobnie jak zwykłe rowery stacjonarne, rower spinningowy zapewnia dość intensywny trening bioder, ud, łydek, talii i ramion. Ponadto rowery te mają tę dodatkową zaletę, że pozwalają użytkownikom wstawać podczas treningu, co jest istotne, i zostało wykazane, w celu maksymalizacji utraty wagi. Dzięki temu są one wyposażone we wzmocnione pedały, które z łatwością utrzymają użytkowników o różnej masie i wysokości. Rowery spinningowe mają również bardziej spartański design niż zwykłe rowery stacjonarne – w rzeczywistości siedzenia rzadko są wyściełane, ponieważ wstawanie jest dość ważną częścią treningu. Z drugiej strony kierownice są często teksturowane, aby zmaksymalizować wygodę i chronić palce przed wrzodami i pęcherzami. Może to również być czynnikiem motywującym i zachęcić do dodania dodatkowych minut – jeśli nie godzin – do treningu. Intensywność treningu na rowerze spinningowym zależy od kilku czynników, w tym między innymi od pozycji na rowerze, rytmu, poziomu napięcia i podobnych. Jednak większość godzinnych sesji treningowych zapewni deficyt wynoszący około 750 do 1000 kalorii, przy czym dokładna ilość zależy od różnych elementów, takich jak indywidualna waga sportowca, wiek, poziom sprawności i płeć. Maszyny te nadają się również do ćwiczeń, podczas których użytkownicy zmieniają treningi o wysokiej i niskiej intensywności, o których wiadomo, że drastycznie poprawiają metabolizm. Pozwala to również spalać więcej kalorii, nawet jeśli nie trenujemy technicznie. Rowery spinningowe są dostępne w różnych modelach i mają różne funkcje.

Najbardziej zaawansowane modele są wyposażone w konsole wyświetlające, które pozwalają użytkownikom kontrolować dane dotyczące kondycji, takie jak spalone kalorie, pokonany dystans, liczba ruchów pedału, czas, jaki upłynął i podobne. Maszyny te mają również duże, solidne ramy, które zapobiegają kołysaniu się, bez względu na to, jak energicznie pedałujemy. Bardziej zaawansowane modele posiadają nawet takie udogodnienia, jak uchwyty na butelki z wodą.