Stosowanie elektrod tens ems przy bólach pleców

Stosowanie elektrod tens ems przy bólach pleców

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób prowadzi siedzący tryb życia. Tacy ludzie często zdają sobie sprawę z konsekwencji, jakie się z tym wiążą, jednak pomimo tej świadomości, są zmuszeni do pozostawania w pozycji siedzącej przez długie godziny. Ma to szczególnie często miejsce w pracy, ponieważ bardzo wiele zawodów wymaga od nas tego, abyśmy pracowali siedząc wypełniając określone dokumenty, czy to też spędzając czas na różnego rodzaju spotkaniach biznesowych. Podobna sytuacja ma miejsce w czasie dojazdów do pracy, gdzie też pozycja siedząca jest wymuszona okolicznościami.

Zastosowanie elektrod tens ems

elektrody tens emsJak wspomniano powyżej, w dzisiejszych czasach coraz więcej osób prowadzi siedzący tryb życia. Jest to spowodowane koniecznością, ponieważ zarówno w pracy, jak i w czasie dojazdów do niej, często nie mamy innego wyboru i jesteśmy zmuszeni do pozostawania przez wiele godzin w pozycji siedzącej. Jednak nawet świadomość tego, jak niekorzystny ma to wpływ na nasze zdrowie i uprawianie sportu aby zminimalizować te skutki, często nie jest w stanie całkowicie zniwelować niektórych dolegliwości. Do najczęściej zgłaszanych problemów w takim przypadku należą bóle pleców. Jednak warto mieć świadomość, że możemy sobie z nimi poradzić. Jedną z dobrych metod jest zastosowanie aparatu, który posiada elektrody tens ems. Jest to przenośne urządzenie, które za niewielkie pieniądze może nabyć każdy z nas. Po przyklejeniu elektrod i ustawieniu odpowiednich parametrów, urządzenie do emituje impulsy elektryczne, które pozwalają na odpowiednią stymulację naszych mięśni. Dzięki temu uzyskujemy rozluźnienie mięśni czworobocznych lędźwi oraz biodrowo-lędźwiowych, które często są przyczyną odczuwanych przez nas dolegliwości. Jednak zanim zaczniemy korzystać z takich elektrod, dobrze jest udać się do fizjoterapeuty, który zapozna nas z zasadami stosowania tego urządzenia oraz pokaże w jaki sposób dobierać parametry w zależności od potrzeb. Taka wizyta sprawi, że będziemy w stanie optymalnie wykorzystać możliwości aparatu oraz osiągniemy maksymalne korzyści zdrowotne.

Podsumowując, w dzisiejszych czasach coraz więcej osób prowadzi siedzący tryb życia. Często nawet regularne uprawianie sportu nie jest w stanie zniwelować wszystkich skutków zdrowotnych, jakie on powoduje. Jednym z najczęstszych problemów są bóle pleców. W takim wypadku warto spróbować zastosować elektrody tens ems, które emitując odpowiednie impulsy elektryczne, wpływają na rozluźnienie naszych mięśni i usunięcie dolegliwości.