O ogrodach wertykalnych słów kilka

O ogrodach wertykalnych słów kilka

Jesteśmy osobami lubiącymi zieleń. Często korzystamy ze spacerów po lesie, polach, łąkach. Zachwycają nas piękne widoki i krajobrazy. Z zapartym tchem oglądamy programy przyrodnicze i marzymy o wyjeździe w egzotyczne miejsca pełne pięknej i dzikiej fauny i flory. Nawet zimą kiedy dokoła tylko śnieg, plucha i szarość w tęsknocie za słońcem i zielenią odwiedzamy ogrody botaniczne. Aby chociaż tam poczuć się jak na pięknej polanie czy egzotycznej przestrzeni. Bowiem obcowanie z przyrodą poprawia nasze samopoczucie i dodaje sił witalnych.

Jak wygląda ogród wertykalny?

nowoczesne ogrody wertykalneW odpowiedzi na takie zapotrzebowanie powstała zupełna nowość, coś co przebojem wdziera się do naszych mieszkań budząc powszechny zachwyt i entuzjazm. Tym tworem od którego większość z nas nie może oderwać wzroku i przejść obojętnie są nowoczesne ogrody wertykalne. Jest to nic innego jak rodzaj ogrodu który możemy posiadać w domu na własnej ścianie w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Ogrody te tworzą w naszych wnętrzach rodzaj obrazu lub pejzażu. Może być to jednokolorowy twór tworzący ciekawy deseń lub nawet widok czy pejzaż. Wszystko to ułożone z żywych roślin. Poza doskonałymi efektami wizualnymi  zapewniają nam również dobre samopoczucie i poprawę nastroju. Dodają sił witalnych i pobudzają do działania. Ogrody wertykalne to nowoczesne elementy dekoracyjne które możemy instalować nie tylko w mieszkaniu ale również na tarasie, w ogrodzie czy nawet wykorzystać jako żywe ogrodzenie stworzone z roślin. Oczywiście inne rośliny posadzimy wewnątrz mieszkania a inne na zewnątrz. Poza efektami estetycznymi stanowią one zwłaszcza w mieszkaniu doskonały element wyciszający wnętrze ale również zmniejszający poziom hałasu dobiegającego z zewnątrz. Poza tym stanowią swego rodzaju filtr nawilżający powietrze w mieszkaniu i pochłaniający wszelkie zanieczyszczenia, szczególnie groźny dla zdrowia formaldehyd który nadal jest składnikiem większości farb i lakierów. Zielone ściany są bezpieczne i nie powodują reakcji alergicznych dlatego też bez obawy możemy je montować w obecności małych dzieci i osób starszych.

Jeśli więc dbamy nie tylko o efekty wizualne ale również o nasze zdrowie pomyślmy o elementach takich jak nowoczesne ogrody wertykalne. Ich wzory i rodzaje możemy znaleźć za pomocą przeglądarki internetowej, natomiast kontakt do osób zajmujących się ich montowaniem zawodowo za pomocą ogłoszeń w mediach. Koszt takiej usługi nie jest wysoki natomiast efekt niewspółmierny do satysfakcji i zadowolenia nie wspominając już o dobrym samopoczuciu.