Przejdź do treści

Jak fachowo okleić szyby foliami?

oklejanie szyb folią

Nikt nie urodził się od razu z każdą umiejętnością świata. Czasami ma się do czegoś talent, ale zanim się to odkryje, trzeba i tak zacząć uczyć się wykonywać daną rzecz. Czyli warto się interesować, to po pierwsze. A po drugie, jeżeli nie ma pod ręką nikogo, kto może wytłumaczyć i pokazać, jak coś zrobić? W takiej sytuacji warto sprawdzić w Internecie. Tam znajdziemy wytłumaczenie wszelkich czynności, nawet takich, jak oklejanie folią okien. A to może się okazać przydatne, ponieważ folie antywłamaniowe, przeciwsłoneczne lub imitujące oszronioną szybę – to bardzo praktyczna sprawa. Więc warto wiedzieć, w jaki sposób je nakładać na szyby. 

Fachowa umiejętność oklejenia szyby przez folię

oklejanie szyb foliąMoże to nie jest coś, co trzeba umieć. Jednak kto wie, kiedy może się przydać? Może w końcu będzie trzeba taką folię zamontować u siebie na oknach albo na szklanych drzwiach? Czasami nie ma sensu wydawać pieniądze fachowcowi, który zrobi to za nas. Choć w określonych przypadkach takie postępowanie jest wskazane. Folia ochronna bądź przeciwsłoneczna, okienna lub samochodowa, to nie są zwykłe folie. Kupując takie rzeczy, decydujemy się na osiągnięcie konkretnego efektu. Zazwyczaj się to udaje, jednak nie zawsze jest czas, który można poświęcić na samodzielne nakładanie tego. Natomiast jeżeli już decyzja została podjęta, że jednak chcemy samodzielnie to zrobić, warto wcześniej się dowiedzieć, jak przebiega fachowe oklejanie szyb folią? W tym celu można się zapytać znajomych bądź przyjaciół, którzy mogą to wiedzieć. Ewentualnie pozostaje Internet. Tam można się dowiedzieć, że pierwszą czynnością, którą należy wykonać, to oczyszczenie okna wodą z płynem. Szyba przed zabiegiem powinna być idealnie czysta. W zależności od folii, ale ta antywłamaniowa przykładowo jest nieco grubsza i sztywna. Dlatego przy przecinaniu jej należy zawsze użyć

nowego ostrza, aby nic nie poszarpało folii podczas jej przecinania. Jeżeli folia jest duża, możemy sobie sami nie poradzić z precyzyjnym jej nałożeniem. Warto mieć przyszykowaną czystą wodę z płynem, aby zwilżyć folię podczas jej nakładania na szybę, ponieważ można ją precyzyjniej nałożyć. Przyda się też coś, co pomoże wyrównać folię już nałożoną i usunąć pęcherzyki powietrza, które mogły się pojawić. Przed ostatecznym wykończeniem trzeba usunąć warstwę zabezpieczającą tak, aby na szybie została sama folia. Wydaje się to dosyć proste, jednak trzeba być dokładnym i robić wszystko po kolei powoli. Pośpiech w takich sprawach nie jest wskazany. Co innego, kiedy mamy już wprawę w nakładaniu takich folii na szyby.