Hipnoza skutecznie radzi sobie z alkoholizmem

Hipnoza skutecznie radzi sobie z alkoholizmem

Wychodzenie z nałogu jest bardzo trudne i nie zawsze kończy się sukcesem. Osoby uzależnione często nie radzą sobie z pokusami, co sprawia, że nie potrafią oprzeć się chęci sięgnięcia po zakazany środek. Jedną ze skuteczniejszych metod w walce z nałogami jest hipnoza, która skutecznie wspiera alkoholików, a także ludzi, którzy chcą rzucić palenie lub inne nałogi. Hipnoterapia często przynosi pozytywne efekty, jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku osób, którym brakuje silnej woli.

Hipnoterapia sposobem walki z alkoholizmem

leczenie lęków hipnoząNic zatem dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na leczenie alkoholizmu hipnozą, która jest bardzo skuteczną metodą walki z nałogiem. Hipnoterapia polega na wprowadzeniu pacjenta w odmienny stan świadomości, przynosi doskonałe rezultaty w leczeniu nałogów. Dzięki właściwie przeprowadzonym sesjom terapeutycznym można osiągnąć wspaniałe efekty, przestać pić. Wprowadzenie do podświadomości alkoholika sugestii ma za zadanie zniechęcić go do picia, a także zachęcić do abstynencji. Hipnotyzerzy często wykorzystują sugestie, które informują o tym, iż alkohol jest niezdrowy, a także niesmaczny, wzmacniają silną wolę pacjentów, co sprawia, że będą oni w przyszłości potrafili odmówić picia nawet mimo zachęcania przez towarzystwo. Często wykorzystywana jest metoda awersyjna, która polega na skojarzeniu alkoholu z czymś nieprzyjemnym, do czego należą na przykład negatywne konsekwencje zdrowotne lub kac. Alkoholicy często mają problem z poradzeniem sobie z ogromną pokusą picia. Sprawia to, że powrót do zdrowia jest bardzo długim procesem, a często wykorzystywane metody okazują się nieskuteczne. Hipnoza jest doskonałym sposobem na pozbycie się nałogu. Dzięki niej można dotrzeć do podświadomości, wyeliminować blokady, które uniemożliwiają radzenie sobie z alkoholizmem. Technika awersyjna jest bardzo popularna, a wytworzenie powiązania między alkoholem, a nieprzyjemnymi doznaniami, jakie wywołują, przynosi doskonale skutki. Zapobiega to ściągnięciu po kolejny kieliszek. Hipnoza poza wywołaniem reakcji awersyjnych ma za zadanie także zredukować poczucie przymusu picia, a także wzmocnić asertywność pacjenta.

Sprawia to, że alkoholik będzie w przyszłości potrafił skutecznie oprzeć się pokusom. Hipnoza skutecznie radzi sobie także z lękiem, jaki jest odczuwany przez pacjenta, pomaga alkoholikom uwolnić się od nieprzyjemnych objawów. Ważne jest, by sesja była indywidualnie dobrana do każdej osoby, konieczne jest dostosowanie technik hipnotycznych do cech pacjenta, gdyż wówczas okazują się one skuteczną metodą leczenia i wspierają walkę z nałogiem.

Sprawdź http://www.rafal-sakowski.pl ofertę