Farba do prac metodą decoupage

Farba do prac metodą decoupage

Od kilku dni chodzi za mną cały czas jedno słowo decoupage. Postawiłem w końcu sprawdzić co to słowo oznacza i dlaczego w tak wielu sklepach się ono pojawia. Okazuje się, że chodzi o technikę zdobienia różnego rodzaju skrzyneczek, skarbonek i innych małych ozdóbek. Nie da się ukryć, że w internecie ludziom bardzo ładnie wychodzi takie zdobienie. Postanowiłem nawet, że sprezentuje tak zestaw mojej żonie, która siedzi obecnie na zwolnieniu z brzuszkiem i mówi, że się nudzi. Nie można jej za bardzo się ruszać, dlatego szuka różnego rodzaju zajęć w domu, może akurat to się sprawdzi. 

Pudełko pomalowane farbą akrylową

farba akrylowa do decoupageMoja żona ma smykałkę do takich rzeczy. Zdziwiony jestem, że do tej pory się nie zainteresowała tą metodą zdobienia różnego rodzaju przedmiotów. Postanowiłem, że najpierw zakupię jej drewniana skrzyneczkę na różnego rodzaju bibeloty, żeby mogła sobie na spokojnie rozpocząć przygodę z decoupage. Okazuje się, że takie zestawy startowe nie są jakieś bogate w kolory, dlatego postanowiłem poszukać jeszcze dodatkowych materiałów. Moją uwagę przyciągnęła farba akrylowa do decoupage. Jest to szeroki wybór barw, z którymi rzeczywiście można stworzyć coś pięknego. Postawiłem na kilka odcieni niebieskiego, ponieważ jest to ulubiony kolor mojej żony, a w zestawie ma kilka podstawowych kolorów, które można wykorzystać dodatkowo. Oczywiście jak będzie jej potrzebna jeszcze jakaś barwa to oczywiście jej zakupię. Wiem, że moja małżonka chciała nawet zakupić pudełeczko na różnego rodzaju pamiątki dla naszego dzidziusia, więc podejrzewam, że spodoba jej się pomysł samodzielnego ozdobienia takiej skrzyneczki. Sprawdziłem oczywiście najpierw czy farba akrylowa do decoupage nie jest szkodliwa dla kobiet w ciąży. Czasami te produkty malarskie mają bardzo intensywny zapach i są szkodliwe. Na szczęście te farby akrylowe są bezpieczne również dla małych dzieci, więc nie mam co się obawiać o zdrowie mojej żony. Tą farbą, na pewno się nie zatruje, o ile nie będzie jej spożywać zamiast śniadania. 

Prezent okazał się strzałem w dziesiątkę. Małżonka jest zachwycona. Tak jak myślałem, od razu w jej głowie pojawił się projekt wykonania skrzyneczki z pamiątkami ciąży na przykład testem ciążowym, zdjęciami usg. Bardzo się cieszę, że moja żona będzie miała zajęcie. Zawsze była bardzo aktywna, a obecnie jak musi na siebie uważać to nie wie co ze sobą zrobić. Mam nadzieję, że chociaż malowanie metodą decoupage pozwoli jej troszeczkę oderwać się od myśli i zaradzi codziennej nudzie i monotonności.