Przejdź do treści

Doskonałe sposoby na kolkę

co na kolkę dla niemowlaka

Gdy nasze dziecko dostaje kolki okropnie płacze. Dla każdego rodzica ten stan nie jest przyjemny, gdyż wiemy, iż dziecko cierpi. Dlatego też powinniśmy znać najbardziej skuteczne metody na pozbycie się tego problemu. Polecane są przede wszystkim metody domowe, gdyż mają one najczęściej tak samo dobrą skuteczność jak specyfiki z apteki. Wymagają one jedynie od nas odrobinę więcej czasu poświęconego maluchowi, jednak dla rodzica nie powinien to być problem. Z leków korzystajmy dopiero w ostateczności, gdy wszystko inne już zawiedzie.

Najbardziej skuteczne metody na problem kolki niemowlęcej

co na kolkę dla niemowlakaJeżeli po jedzeniu nasze dziecko nie odbije istnieje duże prawdopodobieństwo, iż dostanie kolki. To stan, w trakcie którego dziecko odczuwa okropny ból i skurcze brzucha. W związku z czym nagle zaczyna głośno płakać, aż ma czerwoną buzię. Do tego pręży całe ciało oraz podkurcza nogi. Przy tym występuje zawsze twardy brzuszek. Jeśli zauważymy tego typu objawy możemy być pewni, że mamy do czynienia z kolką. Obecnie istnieje wiele metod, dzięki którym nie musimy obawiać co na dokuczliwą kolkę dla niemowlaka może pomóc. W tej sytuacji jednak najważniejsze jest to, abyśmy zachowali spokój i się nie denerwowali. Niemowlęta wyczuwają emocje, dlatego dodatkowy stres może wywołać więcej płaczu. Niestety, płacz spowoduje jeszcze więcej spięć w brzuchu dziecka. Gdy jesteśmy spokojni weźmy dziecko do świeżo wywietrzonego pokoju. Zlikwidujmy przy tym wszystkie bodźce dźwiękowe oraz świetlne. Mogą przestraszyć malucha. Zadbajmy też o komfort naszego dziecka. Nośmy je na rękach albo w chuście, aby czuło, że ma nasze wsparcie. Warto też ogrzać brzuch malca za pomocą termoforu albo ciepłego okładu z pieluszki tetrowej bądź innego kawałka materiału. Niektórzy rodzice polecają również ciepłe kąpiele albo podanie dziecku naparu z kopra włoskiego, który ma doskonałe właściwości przeciw tego typu przypadłościom oraz dodatkowo rozgrzeje od środka. Gdy te sposoby nie pomogą możemy podać dziecku krople z apteki.

Wystąpienie kolki u dziecka jest bardzo stresującym czasem, gdyż dziecko mocno płacze, a także odczuwa niewyobrażalny ból którego jeszcze nie rozumie. W tej sytuacji musimy reagować jak najszybciej, aby pomóc naszemu maluchowi. Warto też zacząć zwracać uwagę na to jak nasze dziecko je oraz czy przypadkiem smoczek butelki nie podaje dziecku więcej powietrza niż pokarmu. Zadbajmy też o to, aby niemowlęciu odbiło się po zjedzeniu. To może znacznie zminimalizować ilość kolek u naszego maluszka.