Przejdź do treści

Ceny sufitów napinanych

sufit

Podstawowym problemem każdego inwestora jest wydatek jaki muszą ponieść na budowę i remont. To prawdziwy ból głowy jeśli weźmiemy pod uwagę urodzaj wyboru jaki mamy na rynku. Należy wybrać najlepsze rozwiązanie techniczne w oparciu o najlepsze materiały i najbardziej sprzyjającą cenę. Nie jest to łatwe i przedsiębiorcy oferujący swoje produkty i usługi budowlane zdają sobie z tego sprawę. W przypadku sprzedawców sufitów napinanych na cenę wpływa kilka najważniejszych czynników i wycena zawsze jest indywidualna dla każdego przedsięwzięcia.

Wycena inwestycji w sufit napinany

sufitKażda wycena inwestycji zależna jest od pewnych parametrów jakościowych i ilościowych. Sufity napinane wykonuje się z tkanin poliestrowych i elastycznych membran poliuretanowych. Najtańsze z nich to powłoki matowe niezależnie od koloru. Generalnie za barwę sufitu nic się nie dopłaca. Kryterium jest podział na wspomniane matowe i z połyskiem. Wyższą cenę zapłacimy za bardzo ciekawy model tzw. ” lustrzane odbicie „, który również jest dość często wybierany ze względu na rzeczywisty efekt lustra. Wspinając się na jeszcze wyższy poziom cenowy docieramy do sufitów napinanych z nadrukiem. Na powłoce sufitu możemy zlecić umieszczenie dowolnego zdjęcia z naszego albumu lub z innego źródła. Może to być też napis lub logo firmy. Najwyższą półkę cenową stanowią sufity wielopowłokowe i 3D. To grupa sufitów dla osób bardzo wymagających i z większym budżetem. Wśród tej grupy znajdziemy bardzo widowiskowy, efektowny i często zamawiany sufit z efektem gwieździstego nieba. Tutaj koszty będą już poważne ze względu na konieczność perforacji powłoki i umieszczenia światłowodów oraz opcjonalnie kryształów. Wpływ na cenę ma również powierzchnia sufitu, ilość kątów i wcięć a także wysokość od podłogi na jakiej będzie wieszany. Na koszt składa się również wybór szyn montażowych. Aby ustalić dokładną cenę zacznijmy wędrówkę po internecie nie rozmyślajac na temat sufit napinany – ile kosztuje . Po otrzymaniu wyniku kontaktujmy się ze sprzedawcą i umawiajmy na bezpłatną wycenę i wizytę przedstawiciela firmy w celu zdjęcia wymiarów i kształtów. Podczas jego wizyty wybierzemy też rodzaj powłoki.

Przy wycenie można skorzystać z kalkulatorów umieszczonych na stronach internetowych sprzedawców ale będzie ona miała charakter wyłącznie poglądowy. Ceny powłok podaje się za metr kwadratowy i kształtują się one w szerokich granicach między 60 – 300 zł. Montaż również wyceniany jest najczęściej za metr kwadratowy i powinien oscylować ok. 30 zł. Jednak jak już wspomniano aby zdobyć rzetelną wycenę konieczna jest wizyta przedstawiciela firmy sprzedającej. Przy większych powierzchniach sufitu warto wynegocjować rabat na usługę.