Agencje rekrutacyjne w Nepalu

Agencje rekrutacyjne w Nepalu

Zastanawiałeś się kiedyś jak wygląda w praktyce proces sprowadzenia do Polski pracownika z Nepalu? Jeżeli interesujesz się tym, bądź jesteś zainteresowany sprowadzeniem pracownik z Nepalu to przeczytaj ten tekst. Pracownicy z Nepalu są na polskim rynku pracy coraz bardziej rozchwytywani. Sprawdzają się doskonale w budownictwie, a zwłaszcza w pracach wysokościowych, w przemyśle odzieżowym i tekstylnym oraz w przemyśle drzewnym i rolnictwie.

Jak trafia do Polski Nepalczyk?

pracownik z nepaluPraca biura pośrednictwa pracy, któremu zlecamy poszukiwanie za granicą pracowników wygląda następująco: w pierwszej kolejności polskie biura pośrednictwa pracy poszukują do współpracy lokalne agencje pośrednictwa pracy, którym zlecają przygotowanie ogłoszeń i wstępną analizę wybrany osób. W celu omówienia współpracy, przedstawiciele biur pośrednictwa pracy udają się osobiście w rejon poszukiwań. I tak np. przypuśćmy, że biuro pośrednictwa pracy z Polski współpracuje wstępnie z 3 biurami pośrednictwa pracy w Nepalu i z 2 biurami z Indii. Wówczas, przedstawiciel polskiego biura robi tzw. objazdówkę, w trakcie której szkoli personel lokalnych biur pośrednictwa pracy z wymogów dotyczących zatrudnienia pracowników na terenie Polski pod względem formalnym i pod względem posiadanych umiejętności. Obywatel Nepalu, a w oczach polskiego pracodawcy potencjalny pracownik z Nepalu udaje się do biura pośrednictwa pracy w Katmandu. Po wstępnej analizie jego życiorysu i posiadanych umiejętności przez lokalne biuro, kontaktuje się z nim polski przedstawiciel i przedstawia mu szczegóły oferty, potwierdza dane przedstawione przez biuro w Katmandu i sprawdza jego znajomość języka angielskiego. Po pozytywnej weryfikacji pracownika dochodzi do ponownego kontaktu i przedstawienia oferty w rozumieniu finansowo-formalnej. Przedstawiane są mu wymogi czasowe związane z zatrudnieniem w Polsce, konieczność dopełnienia formalności i pozostawiony jest mu kontakt do współpracującego z polskim biurem pośrednictwa pracy biura w Katmandu. W całości związanej z prawidłowym obiegiem dokumentów partycypuje teraz biuro współpracujące w Nepalu.

Formalnie rzecz biorąc, największą rolę do odegrania w procesie rekrutacji pracownika z Nepalu ma lokalne biuro, współpracujące z biurem pośrednictwa pracy w Polsce. Na podstawie tak sformalizowanej współpracy polskie biura zyskują dostęp do ludzi, którzy po stronie nepalskiej są w stanie poradzić sobie ze skomplikowaną procedurą zatrudnienia pracownika, a jednocześnie zyskują potencjał w postaci znajomości konkretnych ludzi zainteresowanych pracą w naszym kraju.